Це місто в провінції Малага розташоване по обидва боки Тахо-де-Ронда, ущелини глибиною понад 150 метрів. Історичний центр оголошений Об’єктом культурного значення. Кельти, фінікійці, римляни та араби колись населяли ці землі, згодом відвойовані католицькими королями.
Історичний центр, що зберігає сліди арабського впливу та середньовічну структуру, лежить на південь від річки Гвадалевін, а більш сучасна частина Ронди, побудована після XVI століття, лежить на північ від русла річки. Кілька мостів з’єднують ці дві частини одного з найцікавіших міст на маршруті білих селищ.
Так зване «місто замків» підноситься на скелі і в своїй найдоступнішій частині захищене фортецею. До наших днів збереглися його фортечні стіни і найбільш значущі ворота, що ведуть в місто. Через ворота Альмокабар (XIII ст.) можна було потрапити в місто з південного боку. Ворота Карла I датуються XVI століттям, а ворота Ексіхара вели в єврейський квартал.
У обнесеному стінами місті привертає увагу церква Святого Духа в стилі готики і ренесансу, зведена за наказом Фердинанда Католика в пам’ять про завоювання Ронди під час Реконкісти. Ще одна важлива релігійна споруда — Санта-Марія-ла-Майор, що поєднує елементи арабської та християнської архітектури. На місці колишнього романського храму араби в XIII столітті звели головну мечеть Ронди. Про цей період нагадує арка міхраба, декорована різьбленою ліпниною, і мінарет, перетворений в дзвіницю. Ще одна спадщина мусульман — Арабські лазні, розташовані на березі річки. Вони датовані XIII століттям і прекрасно збереглися до наших днів. Світська Архітектура Ронди представлена родовими будинками і аристократичними особняками. Палаци Мондрагон і маркіза де Сальватьєрра, а також будинок мавра — яскравий приклад традиційної архітектури, якою можна помилуватися в цьому місті. Перший палац протягом століть служив резиденцією мусульманських і християнських королів. У наші дні в ньому розташовується міський Археологічний музей. Також на цій стороні Тахо-де-Ронда заслуговують відвідування музей розбійництва, музей полювання і Музей Лара.
Арабський, Старий і Новий міст — три мости перетинають ущелину глибиною понад 100 метрів і ведуть на інший бік міста. Арабський міст був побудований в XIV столітті, і по ньому можна було потрапити в квартал Аррабаль В’єхо. Так званий старий міст складається з однієї арки близько 10 метрів в діаметрі. Однак саме незабутнє враження справляє Новий міст, колосальна інженерна споруда, що з’єднує місто з кварталом Меркаділло. Він датується XVIII століттям, і його опори встановлені на дні ущелини. Довжина моста близько 70 метрів, а висота в деяких точках досягає 98 метрів.
Екскурсії в Андалусії:
- Малага
- Гранада
- Севілья
- Кадіс
- Херес
- Ронда
- Сетеніль
- Кордоба
- парк Доньяна
- Таріфа
- Гібралтар
- білі містечки Андалусії
- «Королівська Стежка»